Dag-til-dag levering

Gode e-bøger online

Hos bogreolen tilbyder vi et bredt udvalg af billige e-bøger. Her kan du købe e-bøger inden for skønlitteratur, faglitteratur mv. Vores udvalg af bøger er voksende, hvilket betyder at vi altid har gode e-bøger til dig. Når du køber din e-bog online, får du en mail med det samme, så du hurtigt kan læse e-bogen på din tablet eller lign. Det tager derfor ikke mere end et par klik, før du har dine billige e-bøger klar til læsning, når du vælger at købe en e-bog hos bogreolen.

Vis mere
Filter
Filter
Genre
  • (1)
  • (2)
  • (1)
  • (1)
Format
  • (3)
  • (1)
  • (1)
Sprog
  • (2)
  • (3)
Pris
DKK
Serie
  • (1)
Sorter efterSorter Populære
0 - 0 DKK
  • - Viden giver sejlglæde
    af Magne Klann & Øyvind Bordal
    0,00 kr.

    Prøvekapitel: Grundlæggende sejlads - Hvad gør man og hvad hedder det? Fra Sejlerbogen, Danmarks store håndbog til sejlere. Sejlerbogen begynder med gennemgang af de helt grundlæggende færdigheder som bådens udstyr og navigation, men går også i dybden med mere avancerede emner som bådfart, opgavefordeling, strategi og sejltrim. Dermed er den velegnet til både begynderen og den dygtige sejler med mange års erfaring. Tanken er, at den skal kunne følges af den enkelte sejler gennem dennes udvikling - hele vejen fra begynder til ekspert. Bogen omhandler både tursejlads og kapsejlads. Sejlerbogen er inddelt i fire sektioner: 1. Grundlæggende sejlads - om bl.a. vind og vejr, knob og tovværk, regler på vandet og kapsejlads for begyndere.2. Kølbåde - om bl.a. køb af båd, udstyr, navigation, rigning og rigtrim og sejlads i hårdt vejr.3. Jollesejlads - om bl.a. valg af jolletype, teknik og sejltrim.4. Kapsejlads - om bl.a. taktik og strategi, hvordan vindskift udnyttes, mærkerundinger og bådfart.Sejlerbogen kan købes samlet både i trykt udgave og som e-bog. De 4 sektioner kan købes enkeltvis i den elektroniske version.Sejlerbogen har et moderne grafisk design, flotte fotos, enkle og tydelige illustrationer og en tekst, som ikke gør tingene vanskeligere end de er. Sejlerbogen er udgivet i tre skandinaviske lande og trykt i mere end 15.000 eksemplarer. 772 fotos og illustrationer. Forord af OL-vinder Jesper Bank.

  • af Graham Wilson
    27,22 kr.

  • af Michelle Harrison
    0,00 kr.

    SHORTLISTED FOR THE 2020 BRITISH BOOK AWARDS! A SPELLBINDING STORY, STEEPED IN MAGIC. I ADORED IT - Abi Elphinstone, author of Sky SongThree sisters trapped by an ancient curse. Three magical objects with the power to change their fate. Will they be enough to break the curse? Or will they lead the sisters even deeper into danger? ...The first in an enchanting new series from Michelle Harrison, author of the bestselling THIRTEEN TREASURES trilogy Praise for A PINCH OF MAGIC: BRILLIANT Emma Carroll, author of Letters From The Lighthouse This delightful tale fizzes with magic and races along at a fantastic pace. This book completely charmed my socks off!Alex Bell, author ofThe Polar BearExplorers Club Simply phenomenal! A breathtaking quest for survival and freedom, bursting with brave heroines, enchanted objects and deadly dangers. And at its heart is a powerful and beautiful message of sisterly love and loyalty overcoming jealousy and betrayalSophie Anderson, author ofThe House With Chicken Legs What a glorious book this is! I was utterly captivated by the Widdershins sistersLisa Thompson, author of The Goldfish Boy Take three sisters, add the cruelest of curses and a pinch of magic, and you'll have a tantalising tale you cannot put down Tamsyn Murray, author ofCompletely Cassidy ';Gutsy and rude, full of warts-and-all family love, Harrison's latest has the wry enchantment of an E Nesbit classic'Guardian ';A fabulous magical adventure' Sunday Express ';Fantasy and adventure appear on every page of this spellbinding tale'The Daily Mail

  • af Ann Troup
    0,00 kr.

    'Addictive. A first-class page-turner.' Lisa Hall, author of Between You and MeCan the past ever be forgotten?As soon as nurse Maura Lyle sets foot inside the foreboding Essen Grange, she feels shivers ripple down her spine. And the sense of unease only increases when she meets her new patient, Gordon Henderson.Drawn into the Henderson family's tangled web of secrets and betrayals, Maura can ignore the danger lurking behind every door no longer. Even the door she has been forbidden from opening...Essen Grange is a house with dark and cruel intentions. But now that darkness has turned on her, can Maura escape before it's too late?The chilling new novel from the bestselling author of The Lost Child and The Silent Girls. Perfect for fans of Erin Kelly, Claire Mackintosh and Tracy Buchanan.WHAT READERS ARE SAYING ABOUT THE FORGOTTEN ROOM:'Creepy, dark and twisty!' Amazon Reader'A dark and twisted novel that had me guessing and second guessing the ending through out.' Amazon Reader'One of the best books I've read in ages.' Amazon Reader'I couldn't put this book down - gripping to the end.' Amazon Reader

  • af Lyngby-Taarbæk Bibliotekerne
    0,00 kr.

    Lea og Silja anbefaler bøger til håbefulde Anna som er kommet galt afsted med en klassikermursten og derfor bliver ordineret fire bud på en klassiker til tiden

Køb din e-bog online her

Der er mange fordele ved at købe din e-bog online på bogreolen; Du behøver ikke at slæbe rundt på en tung bog. Du kan få en ny e-bog ligeså snart du har læst den anden færdig og du får de nyeste e-bøger til indkøbspris. Billige e-bøger online er praktisk for den studerende, den rejsende eller natteravnen, der ynder at læse en god bog i sengen.
Den digitale bog er blevet mere og mere udbredt og der findes mange måder man kan læse dem på – Du kan bruge din mobil eller din computer, men mange fortrækker at bruge deres Ipad eller kindle, som er specielt udviklet til at læse på.
Nyd en af vores gode e-bøger i toget, i haven eller bare hjemme på sofaen. Kort sagt er er vores udvalg af gode og billige e-bøger, noget for alle der elsker at læse gode e-bøger.

Gør som tusindvis af andre bogelskere

Tilmeld dig nyhedsbrevet og få gode tilbud og inspiration til din næste læsning.